مسئول هماهنگی بازارچه های مرزی
هادی حقیقی

    .
۱۳۹۸/۱۱/۰۱

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی:

روابط‌عمومی‌ها توازن بین انعکاس خدمات انجام شده و مشکلات موجود را رعایت کنند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: روابط‌عمومی‌ها باید بین خدمات شکل گرفته و کمبودها توازن برقرار کرده و هر دو را منعکس کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، حسن جعفری در نشست مدیران روابط‌عمومی دستگاه‌های اجرایی و فرمانداری‌های استان که در محل سالن اجتماعات شهید باهنر استانداری برگزار شد، اظهار کرد: یک تعریف در مقیاس جهانی برای روابط عمومی وجود دارد و آن به معنای ارتباط بین جامعه و یک مجموعه است.
وی با اشاره به اینکه براساس یک برنامه‌ریزی و اهداف مشخص باید این ارتباط دو سویه را در روابط‌عمومی طراحی شود، افزود: اولین وظیفه روابط عمومی ارتباطات راهبردی و دوم روابط سودمند دو سویه است. 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با تاکید بر اینکه جامعه هدف روابط عمومی‌ها عامه مردم هستند، تصریح کرد: متاسفانه در برخی از ادارات شاهد هستیم که تعدادی از روابط‌عمومی‌ها برای مدیران کار می‌کنند و یا برعکس جامعه هدف آن‌ها صرفا کارکنان و مردم هستند.
جعفری با بیان اینکه اثرگذاری روابط‌عمومی‌ها در جامعه باید غیرمستقیم باشد، خاطرنشان کرد: روابط‌عمومی‌ها باید به صورت ناخودگاه بر جامعه اثرگذار باشند. 
وی عنوان کرد: یکی از شاخص‌های روابط‌عمومی خوب «اخلاق» است، در این صورت اگر روابط‌عمومی با اخلاق نباشد قطعا جاذبه‌ای نخواهد داشت.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه خوشبختانه سعه صدر در روابط‌عمومی‌های استان وجود دارد، افزود: روابط‌عمومی‌ها ابتدا باید برای مجموعه خود تعهد سازمانی داشته باشند و به آن وفادار باشند که در این صورت می‌توانند به رسالت خود بپردازند.
جعفری با تاکید بر این نکته مهم که داشتن قدرت بیان یکی از شاخص‌های روابط‌عمومی است، اظهار کرد: توان تجزیه و تحلیل موضوعات مختلف به همراه مقوله اعتمادسازی در بین مردم باید از توجهات روابط‌عمومی‌ها باشد، در این راستا بیش از 90 درصد زحمات و خدماتی که از سوی ادارات صورت می‌گیرد؛ برای مردم اطلاع‌رسانی نمی‌شود.
وی عنوان کرد: روابط‌عمومی‌ها باید بین خدمات شکل گرفته و کمبودها توازن برقرار کرده و هر دو را منعکس کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: هیئت دولت زمانی که با مقام معظم رهبری دیدار کردند، معظم له خطاب به اعضای آن فرمودند: علی‌رغم نواقص و انتقادهایی که وجود دارد؛ شما خدمات دولت را به مردم اعلام کنید، لذا این شرح وظیفه روابط‌عمومی‌ها است و انتظار داریم که این اتفاق از سوی آن‌ها انجام گیرد.
جعفری با تاکید بر اینکه یک روابط‌عمومی موفق دارای سرعت عمل است، گفت: با وجود فضای مجازی، روابط‌عمومی‌ها در انعکاس اخبار و خدمات باید سریع‌تر عمل کنند تا زمان مناسب اطلاع‌رسانی خبر از بین نرود.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی هم در بخشی از این نشست اظهار کرد: مسئله تبیین گام دوم انقلاب اسلامی که از تاکیدات مقام معظم رهبری است، از اولویت‌های ما به شمار می‌رود.
حجت‌الاسلام سیدمحمد سلطانی با اشاره به در پیش بودن مراسم چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، افزود: امیدواریم همراه با آحاد مردم و اقشار مختلف جامعه، نهاد‌ها، سازمان‌ها، مدیران و پرسنل ادارات حضور باشکوهی در مراسم جشن چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلابی اسلامی داشته باشند و بار دیگر شاهد اصابت با صلابت مشت محکم ملت ایران بر دهان استکبار جهانی باشیم.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۴۳۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پرتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان